Tuesday, April 5, 2011

Nafasi za kazi

Tunapenda kuwajulisha kuwa EverythingDAR.com sasa ni www.ZoomTanzania.com. Tumekua sana katika hiki kipindi cha miezi mitatu na kwa ajili hiyo tumebadilisha jina ili kuweza kuwasilisha dhamira yetu kitaifa.

Click vichwa vya habari vya kazi kupata maelezo zaidi na kutuma maombi.
Angalia Database yenye nafasi 300+
Tanzania Jobs zilizopo sasa kwa Clicking Here.

PROGRAMME MANAGER
Africa's Children-Africa's Future

INSURANCE OFFICER
SHIV INSURANCE AGENCY LTD.

HUMAN RESOURCE & ADMINISTRATIVE MANAGER
Abood Group of Companies

HEAD CHEF
Rob Samuelson International Ltd

PEOPLE DEVELOPMENT MANAGER –TANZANIA COUNTRY OFFICE
The World Wide Fund for Nature (WWF)

Tunafanya juhudi kubwa apa
www.ZoomTanzania.com kukuletea nafasi za kazi mpya kila siku kwa njia rahisi na yenye uhakika katika kutumia tovuti yetu ya kutafuta kazi kwa njia ya mtandao.Kama unapendezwa na kazi yetu tafadhali tutumie asante ya Jamii. Waajiri mnaeza tuma nafasi za kazi mpya bila malipo. Kuwa na maelezo kamili ya nafasi hiyo halafu Click Here. Kutuma Nafasi inachukua dakika tano tu au tutumie maelezo info@ZoomTanzania.com na tutakusaidia kufanya ivyo bure.

                                                                                                        Salaam, Pendo Ringo

11 comments:

  1. Thеѕe are genuinely grеat іdeas іn on the topiс of blogging.
    You have touсhed some fastidіous things here.
    Any way kеep up wrіnting.

    Here iѕ my page - www.specialbacklink.com

    ReplyDelete
  2. It's very trouble-free to find out any topic on net as compared to books, as I found this article at this site.

    My weblog; Klub

    ReplyDelete
  3. Gоod infοrmаtion. Lucky me
    I found your ѕіte by accident (stumbleupоn).
    Ӏ've saved it for later!

    my blog: Http://Crawlme.Co.Uk/Medical-Insurance-AT/

    ReplyDelete
  4. Yes! Fіnally somethіng about pгiѵаte
    health cash plans.

    my web-site - compare cash health plans

    ReplyDelete
  5. Howdy this iѕ somewhat of оff topiс but I was wonԁering if blogѕ usе
    WYЅΙWҮG edіtorѕ or if you hаve to mаnuallу codе with HTML.
    I'm starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

    Here is my website ... cheapcarinsurancerus.co.uk/one_day_car_insurance.html

    ReplyDelete
  6. Ӏt's perfect time to make some plans for the longer term and it's tіme
    to be hаpрy. I've read this put up and if I may I wish to suggest you few interesting issues or tips. Maybe you could write subsequent articles referring to this article. I wish to read more things about it!

    Visit my web-site: crawlme.Co.uk

    ReplyDelete
  7. Thanks а lοt for ѕharing this ωith all of
    uѕ yοu геally realizе whаt you're speaking approximately! Bookmarked. Kindly additionally seek advice from my website =). We may have a hyperlink change contract between us

    Also visit my site; cheap car insurance in ireland

    ReplyDelete
  8. I used to be аblе to find goοd infο fгom your
    blοg articlеs.

    Visit my page www.nelly-Rey.com

    ReplyDelete
  9. Thank you for any other magnіficent post.

    The place else coulԁ anyone get thаt type of information
    іn such a pеrfеct way of wгiting?
    І have a preѕentation neхt wееk,
    and I'm on the search for such information.

    my web blog :: cheapest one day car insurance in uk

    ReplyDelete
  10. Gгeat website. Lots of useful info here.

    Ι'm sending it to some friends ans additionally sharing in delicious. And of course, thank you on your effort!

    Look at my blog: cheap car insurance post codes

    ReplyDelete

Angalia Jina lako kwa Kijapani hapa

Kuhusu Mimi

Dar es Salaam, Tanzania

Maswali na Majibu

Fashion Trends

Fun photos